₹35,997
₹54,999
Resolution : 4K Ultra HD (3840 x 2160) | Refresh Rate : 60 Hz /120HZ DLG
Connectivity: Dual Band Wi-Fi | 3 HDMI ports to connect latest gaming consoles, set top box, Blu-ray Players | 2 USB ports to connect hard drives and other USB devices |eARC | Bluetooth | Optical | Ethernet
| Screen Size | 55 Inches |
| Brand | XIAOMI |
| Display Technology | LED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 120 Hz, 60 Hz |
| Special Feature | Filmmaker Mode, MEMC, Eye Comfort Mode |
| Included Components | 1 LED TV, 1 Remote Control, 2 Stands Unit, 4 Screws, 2 x AAA batteries, 1 Power Cord |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 31.2D x 122.6W x 77H Centimeters |

Add A Review
Your email address will not be published. Required fields are marked
Your Rating *
You need to Login OR Register