₹25,496
₹40,000
Resolution: 4K QLED (3840x2160) | Refresh Rate: 60 hertz | 178 Degree wide viewing angle
Connectivity: 3 HDMI ports to connect set top box, Blue Ray players | HDMI 2.1 for gaming console | 2 USB ports to connect hard drives and other USB devices | 2.4/5GHz WiFi | HDMI CEC & eARC/ARC | Airplay I Google Chrome Cast I 2-way Bluetooth 5.3
| Screen Size | 43 Inches |
| Brand | Vu |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | 4K QLED | A+ Grade Panel | 400 Nits Peaking Brightness | Dolby Vision, HDR10 & HLG | Motion Enhacement with MEMC I FILMMAKER Mode | Cricket Mode | Cinema Mode | AI Smart Scene & Upscale | 88-Watt Integrated Soundbar | Dolby Atmos | Auto Volume Control | HDMI 2.1 | 1.5GHz VuOn™ Processor | 2 GB RAM & 16GB Storage | VRR | ALLM | HDR Gaming | Game Mode | Game Dashboard I ActiVoice Remote Control | Apple Airplay | 2-way 5.3 Bluetooth | 5GHz Dual Band Wi-FI | Camera connectivity |
| Included Components | TV Unit 1 U, Remote Control 1 U, Power Cord 1 U, Welcome Kit Guide 1 U, AAA Batteries 2 U |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9, 4:3 |
| Product Dimensions | 22.3D x 96.3W x 61.1H Centimeters |
| Supported Internet Services | Hotstar, Jio Cinema, Netflix, Prime Video, SonyLiv, Youtube, Youtube Music, Zee5 |

Add A Review
Your email address will not be published. Required fields are marked
Your Rating *
You need to Login OR Register