₹38,992
₹50,600
Resolution: 4K Ultra HD (3840 x 2160) | Refresh Rate: 50 Hertz
Connectivity: Enjoy seamless integration with 3 HDMI Ports for connecting your Set-Top Box/DTH, Soundbar, Home Theater, Gaming Console, and more. Plus, stay flexible with 1 USB-A Port for easy access to Hard Drives and other USB-compatible devices. Stay connected with Wi-Fi 5, Bluetooth 5.2, and HDMI eARC, along with an Ethernet LAN Port for stable wired internet. Additional features include Anynet+ (HDMI-CEC) for unified control and RF In for Terrestrial/Cable input.
| Screen Size | 50 Inches |
| Brand | Samsung |
| Display Technology | LED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 50 Hz |
| Special Feature | Crystal Processor 4K | Slim Look | Samsung Knox Security | Endless Free Content | 4K Upscaling |
| Included Components | 1 Number LED TV, 1 Number POWER CORD, 2 Numbers BATTERY (AAA Size), 1 Number REMOCON, 1 Number STAND-TOP |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 23.7D x 112W x 69.4H Centimeters |

Add A Review
Your email address will not be published. Required fields are marked
Your Rating *
You need to Login OR Register