₹1,380
₹5,999
Rockerz 261 Pro is an affordable and versatile open-ear Bluetooth neckband designed for everyday use and active lifestyles. It features Bluetooth 5.3 for reliable connectivity, Air Conduction Technology for a comfortable open-ear listening experience, and dual mics with AI-ENx™ noise cancellation
Bluetooth V5.3 Connectivity: Ensures reliable wireless connection and efficient power usage. Air Conduction Technology: Innovative open-wearable design that directs sound without fully blocking ears for comfortable listening. Dual Mics with AI-ENx™ Noise Cancellation: Helps deliver clearer voice quality for hands-free calls in noisy environment
| Brand: | boAt |
| Model: | Rockerz 261 Pro |
| Driver Size: | 10 mm × 2 dynamic drivers |
| Bluetooth Version: | Bluetooth 5.3 |
| Battery Capacity: | 100 mAh |
| Playback Time: | Up to 15 hours |
| Fast Charging: | 10 min charge 150 min playback |
| Charging Time: | Around 1.5 hours |
| Transmission Range: | Up to 10 meters |
| Frequency Range: | 20 Hz – 20 kHz |

Add A Review
Your email address will not be published. Required fields are marked
Your Rating *
You need to Login OR Register